بازیگران ایران

قد همسر نیوشا ضیغمی , اخبارتجاوز به 2پسر ایرانی , دانلود عکس ماشین مرسدس بنز , تصاویر مدل موی کوتاه , دانلود عکس شادمهر , کت و سارافون مجلسی , دختراي فراري , دسته گل نامزدی , قطار چاوشی , عکس مدل موهای کوتاه مردانه


مهمانپرست: شرایط روحی آمریکا را درک می کنیم


اظهارات آمانو تحت فشار سیاسی است، اطلاع داشتن اشتون از فعالیت هسته ای ایران،محترم بودن خواست مردم مصر ،خاورمیانه جدید شکل می گیرد نه خاورمیانه ای که امریکا در خواب می دید،توصیه به ارتش مصر،واکنش به برخورد با شیعیان در مالزی، از جمله محورهای نشست این هفته سخنگوی وزارت خارجه است.

به گزارش مهر، رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی که در محل وزارت خارجه برگزار شد، با تبریک مناسبت های هفته گذشته و پیش رو، به حضور سراسری و یکپارچه مردم در راهپیمایی حماسه آفرین 22 بهمن اشاره کرد و گفت: این حضور امسال رنگ و معنای ویژه ای داشت و مردم در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و نیز حمایت از حرکت های مردمی در خاورمیانه، شمال آفریقا و به ویژه موج عظیم مردم در مصر و تونس پاسخی دندانشکن به قدرت هایی دادند که تلاش می کنند طوری وانمود کنند که مردم معمولا از حمایت از نظام دست برداشته اند.

سقوط دیکتاتور، دستاوردی بزرگ برای مردم مصر

وی به سقوط دیکتاتور مصر در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: در روزهای گذشته شاهد سقوط یک دیکتاتور بزرگ بودیم که 30 سال به یک رژیم مستبد با حمایت از آمریکا و رژیم صهیونیستی ادامه داد و رفتن مبارک از مصر به عنوان یک دستاورد بزرگ برای مردم این کشور جهت پیروزی نهایی تلقی می شود.

تبریک عید امامت حضرت ولی عصر(عج)

مهمانپرست همچنین به آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج) در روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: از فردا آغاز جشن هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم که بزرگترین جشن مسلمانان است را خواهیم داشت.

درس بزرگ ایران به کشورهای منطقه

خبرنگاری از سخنگوی وزارت خارجه در رابطه با جایگاه ایران در تحولات منطقه سئوال کرد که وی در پاسخ گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال آرمانی بزرگ برای برقراری عدالت در جهان و احترام به حقوق ملت ها و توجه به ارزش های الهی بوده است و اینکه در کشورهای مختلف حرکت های مردمی به این سمت به حرکت در می آید مورد استقبال ملت ماست. شاید یکی از دلایل این تحولات عزم و اراده جدی ملت ما بود که 32 سال پیش رژیم مستبد دیکتاتوری را برکنار کرد و ناکامی دشمنان با وجود همه ترفندها و توطئه ها و شیطنت ها را به دنبال داشت و این درس بزرگی برای ملت های منطقه است که می توان ایستادگی کرد.

رایزنی گل و مقامات ایران درباره تحولات منطقه

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در رابطه با سفر عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه به ایران اشاره کرد و گفت: اولا این سفر به صورت رسمی و در پاسخ به دعوت رئیس جمهور اسلامی ایران صورت گرفت.

وی افزود: روابط ایران و ترکیه استراتژیک است و ما ظرفیت های فراوانی برای همکاری ها داریم و حجم روابط دو کشور به بیش از 10 میلیارد دلار رسیده و عزم مسئولان دو کشور برای رساندن این سطح به 30 میلیارد دلار در 5 سال آینده نشانگر ظرفیت بالای وجود در دو کشور است.

مهمانپرست با بیان اینکه وقتی سفر در سطح رئیس جمهور انجام می شود زمینه ها برای توافقات مهم فراهم می شود، گفت: در سفر رئیس جمهور ترکیه به ایران علاوه بر مسائل دو جانبه، موقعیت منطقه، خاورمیانه، شمال آفریقا و دیگر مسائل بین المللی مورد رایزنی قرار می گیرد.

وی گفت: فکر می کنیم ایران و ترکیه دو کشور مستقل و قدرتمند و موثر منطقه اند که رایزنی های این دو کشور می تواند مفید باشد.

استقبال از تغییر گس

رامین مهمانپرست سخنگوی دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص جابجایی گس سفیر انگلیس در تهران و انتصاب وی به سمتی در ناتو، بیان داشت: نکته ای که باید در خصوص تغییر محل ماموریت سفیر انگلیس در تهران به آن اشاره کنم این است که چارچوب روابط کشورها فراتر از ظرفیت یک فرد به عنوان سفیر است.

وی خاطر نشان کرد: البته نقش سفیران را نمی توان نادیده گرفت و اگر یک سفری موفق به برقراری رابطه و تعامل سازنده بین دو دولت نشود در انجام ماموریتش موفق نبوده است.

مهمانپرست تصریح کرد: فکر می کنیم این تغییر و جابجایی اگر صورت بگیرد که مورد تاکید ما نیز بوده این تغییر روش و برخورد، اگر با نیت اصلاح سیاست های خصمانه دولت انگلیس است از آن استقبال می کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد که دولت انگلیس در راستای اصلاح سیاست های اشتباه در قبال ایران تغییرات گسترده تر اعمال کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: این تغییر می تواند شروعی برای اصلاح روند گذشته باشد.

واکنش به برخورد با شیعیان در مالزی

خبرنگار مهر همچنین از مهمانپرست سئوال کرد شیعیان کشور مالزی در این کشور با محدودیت هایی مواجه اند و با مکتب تشیع به عنوان یک مکتب انحرافی در این کشور برخورد می شود و قرار است چهارشنبه دادگاه برخی شیعیان در این کشور برگزار شود که مجازات های سخت برای آنان پیش بینی شده است با توجه به اینکه بیش از 400 میلیون شیعه در جهان زندگی می کنند وزارت امور خارجه چه اقدامی برای رفع اتهامات از مکتب تشیع در مالزی  انجام داده است که مهمانپرست در پاسخ گفت: این مسئله که مورد اشاره قرار گرفت را باید در چارچوب مسائل داخلی این کشور دنبال کرد.

مهمانپرست افزود: امیدواریم با درایت و دقت طوری این موضوع مدیریت شود که آسیبی به اتباع این کشور وارد نشود و مردم از حقوق خود برخوردار باشند.

وی عنوان کرد: ما این مدیریت و درایت را در کشور دوست و برادر مالزی سراغ داریم.

شرایط روحی آمریکا را درک می کنیم

یکی از خبرنگاران در رابطه با ایجاد صفحه در تویتر توسط کاخ سفید در حمایت از اغتشاشات ایران و نیز اظهارات کلینتون وزیر خارجه آمریکا مبنی براینکه آمریکا در کنار معترضان ایران است، سئوال کرد که سخنگوی وزارت خارجه گفت: اظهارات مقامات آمریکایی در این روزها به جهت سردرگمی و پریشانی آنان است و به نظر می آید تحولات منطقه آنها را با شرایط جدیدی روبرو کرده است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران شرایط روحی آنها را درک می کند و باید بگوییم ضربه بزرگی به مقامات آمریکایی وارد شده بنابراین اظهاراتی که در جهت فرافکنی و عوض کردن صورت مسئله صورت می گیرد ناشی از حالت روحی آشفته مقامات آمریکایی است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: آنچه خواست مشترک ملت هاست دخالت نکردن کشورهای سلطه گر، مقابله با تجاوزات و تهدیدات صهیونیست ها و قطع وابستگی از آمریکا و رژیم صهیونیستی است و اینکه ملت ها مسیر خود را چگونه پیدا می کنند نیازی به اظهارات مقامات مداخله گر ندارد.

مهمانپرست خطاب به مقامات آمریکایی گفت: اگر مایلند راجع به وضعیت ایران اطلاعاتی کسب کنند بهتر است در رابطه با حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن اطلاعاتی به دست بیاورند.

اظهارات آمانو تحت فشار سیاسی است

خبرنگاری در خصوص اظهارات آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه آژانس اطلاعی از فعالیت های هسته ای ایران ندارد، سئوال کرد که مهمانپرست در این باره گفت: فعالیت صلح آمیز هسته ای ما در چارچوب حقوق ما و مقررات ان پی تی و زیر نظر آژانس انجام می شود و جمهوری اسلامی ایران بر اساس گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی انحرافی از مسیر نداشته بنابراین اظهاراتی که به نوعی دو پهلو و یا با ایجاد ابهام صورت می گیرد مشخص است که تحت فشار سیاسی انجام می شود.

وی افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید از اعتبار خود دفاع کند و اجازه ندهد که فشارهای سیاسی مسیر حرکتش راتغییر دهد.

سرکار خانم اشتون از فعالیت های هسته ای ایران اطلاع دارد

خبرنگار دیگری در رابطه با اظهارات اشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه ایران فعالیت های هسته ای پنهانکارانه دارد سئوال کرد و گفت آیا این اظهارات در مذاکرات آتی ایران با گروه 1+5 تاثیر نمی گذارد که مهمانپرست پاسخ داد: سرکار خانم اشتون از مواضع جمهوری اسلامی ایران در زمینه هسته ای به خوبی اطلاع دارد. فعالیت های ما شفاف است و با همکاری آژانس صورت می گیرد و دوربین های آژانس در تاسیسات ایران فعال است و اقدامات ایران تحت نظارت آژانس انجام می شود.

وی ادامه داد: موضوعی که برای گفتگوی ایران با 1+5 به سرپرستی اشتون تعریف شده همکاری برای یافتن زمینه های مشترک بود و موضوعاتی خارج از این مسیر دقیق نیست و بهتر است در جهت اصلاح مسیر اقدام شود.

خواست مردم مصر برای ما محترم است

خبرنگاری سئوال کرد البرادعی یکی از رهبران مخالفین دولت مصر اعلام کرده که ارتباط با ایران در اولویت سیاست های آتی این کشور است که مهمانپرست در این باره تصریح کرد: خواست و اراده ملت بزرگ مصر برای ما قابل احترام است و ما از آن استقبال می کنیم و حمایت معنوی داریم. اگر حکومت مردمی در مصر روی کار بیاید ما آماده همکاری برای یافتن زمینه های روابط برای توسعه همکاری ها هستیم  و امیدواریم این حرکت مردمی مصر تا انتها با پیروزی دنبال شود.

خبرنگار دیگری در رابطه با اداره مصر توسط هیئت نظامی سئوال کرد و گفت به نظر شما سیاست های فعلی ادامه همان سیاست های حکومت قبلی مصر نیست، که سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ گفت: حرکت بزرگی که توسط ملت مصر آغاز شده گام اول را با پیروزی پشت سر گذاشت که این پیروزی بسیار درخشان بود و منجر به رفتن رئیس جمهوری شد که 30 سال مستبدانه حکومت کرد.

وی یادآور شد: امیدواریم با ایستادگی و اقتدار ملت مصر این حرکت ادامه یابد.

مهمانپرست به ارتش مصر توصیه کرد که به خواسته ملت ایران کشور اجابت کنند و در مسیری که می تواند به حاکمیت خاص اراده ملت منتهی شود حرکت کنند.

وی گفت: آنچه برای ما اهمیت دارد احترام به نظر مردم است.

خاورمیانه جدید شکل می گیرد نه خاورمیانه ای که امریکا در خواب می دید

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سئوالی در رابطه با ارزیابی اش از تحولات منطقه و اینکه آیا خاورمیانه جدید آمریکایی خواهد بود یا خیر، پاسخ داد: اتفاقی که در خاورمیانه و شمال آفریقا با آن روبرو هستیم حرکتی مردمی است که در کشورهای مختلف ویژگی های متفاوتی دارد و شرایط کشورها با یکدیگر یکسان نیست.

وی تاکید کرد که باید از خواست اکثریت ملت ها حمایت کرد و به آن احترام گذاشت.

مهمانپرست گفت: آنچه مسلم است بیزاری و تنفر از دخالت های آمریکا در کشورهای غربی و منطقه است و نیز نفرت از رژیم صهیونیستی و تجاوزات آن نسبت کشورها. و طبیعی است که وقتی موج مردمی منافع آمریکا و صهیونیست ها را تهدید کند آنها به دنبال ترفندهایی هستند و اگر نتوانند جلوی موج را بگیرند سعی می کنند آن را به انحراف بکشانند.

سخنگوی وزارت خارجه خاطر نشان کرد: هوشیاری ملت ها می تواند پیروزی آنان را تضمین کند و همه باید هوشیار باشیم. اتفاق بزرگی در حال وقوع است باید مراقب شیطنت ها باشند.

وی تاکید کرد: آنطور که ما متوجه می شویم خاورمیانه جدید در حال شکل گیری است اما نه آن خاورمیانه ای که آمریکایی ها خواب آن را می دیدند.

موفقیت دولت لبنان یعنی ثبات

مهمانپرست در خصوص تحولات لبنان که مورد سئوال خبرنگار یک رسانه عربی زبان بود گفت: در لبنان مجموعه گروه ها و احزاب با مشارکت و رایزنی در فضای آزاد تصمیم می گیرند تا دولت را تشکیل دهند. امیدواریم با رایزنی ها شاهد موفقیت دولت لبنان باشیم و موفقیت دولت به معنای ثبات بیشتر است.2015-08-19  توسط gsbmashhad  |

 
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

 

 

<-LinkTitle->

 

 

برندگان سفر به برزیل، در ایران ماندند!
بیانیه ۱۶ بندی مشترک تهران و آنکارا/ گسترش همکاری در همه زمینه‌ها
افزايش 2 برابري آمار سفر گردشگران خارجي به ايران
ابتکار: ۳ سال آلودگی بنزین پتروشیمی را هشدار دادیم
کی روش بعد از بازی چه گفت؟
ناجا: سامانه نظارت مردمی ۱۱۰۱۲۰ خط قرمز پلیس است
اوباما می‌خواهد دخترانش با حداقل دستمزد کار کنند
خواص دارویی گیاه اوکالیپتوس
عاقبت وحشتناک و تلخ خود درمانی (+عکس)
علی مطهری: انتقاد از حصر بدون حکم قضایی / رفتار تند با منتظری ضرورت نداشت
تمهیدات پلیس راهور برای تسهیل ترافیک در رمضان
جعل امضایی که 270 میلیون تومان هزینه داشت!
سبک‌ترین گوشی هوشمند ویندوزی در جهان
اختلال 72 ساعتی در 2 مرکز مخابرات تهران
استقبال نمایندگان از انتصاب مجدد آیت الله آملی لاریجانی
مصرف آبلیمو در درمان مسمومیت تاثیری ندارد
جنجال توییت خواننده ترکیه ای علیه اسراییل(+عکس)
جزئیات کودک‌آزاری در مهدکودک از زبان دادستان اردبیل
44 محکوم به اعدام در کرمان مورد عفو رهبر انقلاب قرار گرفتند
بزرگترین جغدهای جهان (عکس)
چرا آمار طلاق افزایش یافت؟
دریاچه‌ای منحصر بفرد در دل جزیره‌ (عکس)
وزیر ورزش: تعویق پرداخت وام ازدواج تا بهبود وضعیت اقتصادی دولت
ردپایی از انسان یک میلیون ساله (+عکس)
آمریکا درصدد فروش 5 هزار موشک به عراق
قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز (جدول)
۲۰ سال مبارزه با ماهواره؛ قانونی که شکست خورد
چه کنیم جای سوختگی روی پوست‌ نماند؟ ‌
4 سد در خراسان جنوبی خشک شد
افزایش احتمال سکته قلبی با استفاده از روغن پالم
۴۰۰ هزار آواره در درگیری های شمال عراق
مناظر فوق العاده(عکس)
دیدار معاون دبیر کل سازمان ملل و عراقچی (عکس)
خاک‌سپاری پیکر سیمین بهبهانی در روز جمعه
ارزیابی پنتاگون از عملکرد یک ساله دولت روحانی
فراخوان جایزه‌ «داستان تهران»
رتبه 120 ایران در خلاقیت و نوآوری در بین 140 کشور
فرکی: قرارداد کی‌روش پلیسی شده است
تهران در آستانه وضعیت قرمز آبی!
تذکر هیات نظارت به " 9 دی"

 

 

RSS 2.0.: :.